Bizi Arayın +44 (0) 208 818 2000

Torba filtre yerine Russell Filtre

Çarşamba, 8th Nisan, 2015

Torba filtrelerden kendini temizleyen filtrelere geçiş  Russell Eco Filter operatör güvenliği sağlar

Torba filtreler sıvılardan istenmeyen büyüklükteki kirliliklerin ayrıştırılmasının basit bir yoludur. İlk yatırım maliyeti diğer gelişmiş endüstiyel filtrasyon sistemlerine kıyasla düşük olsa da uzun vadede filtrelerin sürekli değişimi gerektiğinden sarf maliyetleri, üretimdeki duruşlardan kaynaklanan üretim kayıpları ve işçilik maliyetleri mevcuttur. Ek olarak, atık filtrelerin bertaraf maliyetleri de yüksek olabilmekte ve firmanın Kurumsal Sosyal Sorumluluk statülerini olumsuz etkilemektedir.

Bardak, buzdolabı astarı gibi köpük ürünlerin üretimi için polistren prosesi olan bir firma üretim hatlarında bulunan torba filtreleri nedeni ile bahsedilen sorunlarla karşılaştı. Daha da ötesi, başka bir önemli problem kontaminasyonun torba filtrelerden geçebiliyor olmasıydı. Bunun nedeni jel formundaki topaklanmaların torba filtre ile tutulamamasıydı. Bu durumdan dolayı, torba filtrelerin daha sık değiştirilmesi gerekiyordu. Ancak buna karşın ürün zararlı olduğu için çalışanların bu ürünle temasının minimum olması isteniyordu.
Kendini Temizleyen endüstriyel filtre
Firma bu dezavantajlardan dolayı mevcut torba filtrelerini değiştirmeye karar Verdi ve internet üzerinden yaptıkları araştırmalar sonucunda Russell Finex’e ulaştı. İlk görüşmelerden hemen sonra kendini temizleme Russell Eco Filter® ile deneme çalışması organize edildi. Deneme beklentilerinin de ötesinde başarılı sonuçlandı. Kendini temizleyen filtre ile hiç kontaminasyon içermeyen ve torba filtreye kıyasla daha yüksek kapasite sağlandı. Firmanın özel istekleri doğrultusunda, standart olarak kelepçeli üretilen filtreler civatalı olar ak modifiye edildi. Yağ keçesi yerine çift mekanik salmastralı model tedarik edildi. Bu revizyonlar sayesinde iş güvenliğini sağlamak üzere ürünün sızmaması için ileri önlemler alınmış oldu.

<< Back

Blog Search

Blog Category

Blog Archive