Bizi Arayın +44 (0) 208 818 2000

Gıda& İçecek

Gıda& İçecek

Gıda Endüstrisine yönelik olarak, elma suyundan çereze, Hindistan cevizinden baharatlara, undan soslara, pirinçten kepeğe ve daha birçok gıda maddesine dair özel yenilikçi çözümlerimizle tedarikçi ve danışman olarak yılların tecrübesine sahibiz.

Food Process Flow

Uzun yıllardır farklı gıda uygulamaları için elek, separatör ve filtreler üretiyoruz. Ayrıca dünya çapında başlıca gıda ve içecek firmalarından oluşan geniş bir referans listesine sahibiz.

Başlıca Uygulamalar

Süt Tozu

Süt tozu elemede uzmanlaştık ve hazne kurutuculardaki, tek, çift ve çok aşamalı püskürtmeli kurutuculardaki çıkış ağzında oluşan tıkanmaların sebep olduğu üretim kaybı nedeni ile ne kadar zarara mal olduğundan haberdarız.

Önerilen ürün: Russell Compact Elek

Lor/Peynir Altı Suyu Seperasyonu

Peynirin üretim sürecini ve lor/peynir altı suyu separasyonuna dair sorunları ayrıntılarıyla biliyoruz. Bakteriyofajdan kaynaklanan ilk çalışma anında oluşan arızalar, oksidasyonun lor üzerindeki etkisi ve peynir altı suyu köpüğünün lorun separasyonunda yarattığı sorunları biliyor ve bu sorunlar için çözümler üretiyoruz.

Önerilen ürün: Sıvı Katı Separatörü, Finex Ayırıcı

Unlu Mamüller

Bir Hijyen Hattı üzerinde çalışırken operatörlerin sağlık ve güvenliğini korumak için özel olarak tasarlanan ekipmanlar sunuyoruz. Büyük miktarlarda un, şeker veya tuzun işlendiği yerlerde toz bulutlarının sebep olduğu bir patlama riskinin her zaman bulunduğunu biliyoruz. Bu nedenle ATEX onaylı makinelerimiz patlama riskinin bulunduğu gazlı veya tozlu ortamlarda güvenle kullanılabilir.

Önerilen ürünler: Russell Compact Elek, Russell Compacy 3ü1 arada Elek

Kızartma Yağı

Hazır atıştırmalık gıdaların çoğu sürecin bir parçası olarak kızartılır. Kızartma yağının filtrelenmesi kayda değer tasarruf sağlar; ısı eşanjörlerinin temizlenmesi için harcanan zaman azalırken, kızartma yağının kullanım ömrü de uzatılır.

Önerilen ürünler: Russell Eco Filtre, Finex Ayırıcı

Çikolata

Çikolata üretim aşamasında herbir transfer noktasında kontaminasyonu engellemek üzere kalite kontrolden geçirilir. Üretim aşamasından sonra kaplama, kalıba dökme/ püskürtme ve tüketiciye teslimden önce tankere yükleme aşamasına kadar olan işlemler, filtrasyon gerektiren tipik işlemlerdir. İşlenmiş çikolatadaki kontaminasyonlar da elimine edilmelidir.

Önerilen ürünler: Russell Eco Filtre, Finex Ayırıcı, Russell Compact Elek

Daha detaylı bilgi edinmek ve önerilerimizi almak için Bize Ulaşın

Bize ulaşın