Bizi Arayın +44 (0) 208 818 2000

Metalurji

Metalurji Endüstrisinde Hizmet Vermek

Metalurji

Russell Finex 50 yılı aşkın süredir iddialı metalurji endüstrisinde çözümler üretiyor. Eleklerden ultrasonik tıkanık giderme çözümlerine kadar her alanda en doğru ekipman ve bilgiyle metal tozlarınızın kalitesini artırmaya yardımcı oluyoruz.

Tüm metal tozu üretim sektörlerinde hassas bir partikül boyut dağılımı şarttır. Sektörünün öncüsü olan ayırıcı ve ekipmanlarımızla bunu başarmak için ihtiyaç duyduğunuz aletleri size biz sunuyoruz.

Yıllardır yüzlerce metalürji şirketine danışmanlık yaparak başlıca şirketlerden göz alıcı bir referans listesi edinmiş bulunuyoruz.

Başlıca Uygulamalar

Kafes Süzgeci Tıkanıklığı

Metal tozlarının elenmesindeki en büyük sorun süzgeç pervanelerinin tıkanmasıdır. Süzgeç tıkanıklığı; düşük eleme kapasitesine, tutarsız partikül özelliklerine ve süzgeç ömrünün düşmesine neden olabilir.

Önerilen ürünler: Vibrasonik Tıkanık Giderme Sistemi

Redükleme

Metal tozları genellikle redükleme ve ezme işlemleri sonrasında elenir. Bu uygulama eleküstü, çekilmemiş partikül veya aglomeratları giderirken hassas partikül boyut dağılımını sağlar. Toz metalürji sinterleme ve presleme işlemleri de hassas partikül boyut dağılımına dayanır. Bu nedenle eleme ve ezme işlemleri sürecin temel basamaklarıdır.

Önerilen ürünler: Russell Compact Elek, Finex Ayırıcı, Hızlı Finex 22.

Atomlaştırma ve Püskürtmeli Kurutma

Atomlaştırılacak metal kütleleri, sprey uçlarını tıkayabilen eleküstü partiküllerin giderilmesi için taranmalıdır. Atomizasyon işleminin ardından eleküstü partiküllerin giderilmesi veya özel alaşımlarla karıştırılması için parçalara bölünmesi için tozların elenmesi gerekir.

Önerilen ürünler: Russell Compact Elek, Finex Ayırıcı, Hızlı Finex 22.

Uppkolning

Hårda metaller som framställts  efter uppkolning och sedan blandats och malts måste också siktas för att säkerställa korrekt partikelstorlek. Detta är nödvändigt för att garantera den korrekta styrkan av presskropparna, och därmed den slutliga styrkan i den slutliga sintrade delen.

Önerilen ürünler: Russell Compact Elek, Finex Ayırıcı, Hızlı Finex 22.

Karbonlama

Karbonizasyon, ardından karıştırma ve ezme işlemlerinden geçerek üretilen sert metaller, doğru partikül boyutunun sağlanması için eleme işleminden de geçmelidir. Öz materyalin yeterli güçte olması garantilenirse sinterlenen kısmın güçlü olması da garanti altına alınmış olur.

Önerilen ürünler: Russell Compact Elek, Finex Ayırıcı, Hızlı Finex 22.

Daha detaylı bilgi edinmek ve önerilerimizi almak için Bize Ulaşın.

Bize ulaşın