Metal Toz Eleme Ekipmanları

Metalurji endüstrisi için servis ve eleme makineleri

MetallurgyRussell Finex 50 yılı aşkın süredir iddialı metalurji endüstrisinde çözümler üretiyor. Eleklerden ultrasonik tıkanık giderme çözümlerine kadar her alanda en doğru ekipman ve bilgiyle metal tozlarınızın kalitesini artırmaya yardımcı oluyoruz.

Tüm metal tozu üretim sektörlerinde hassas bir partikül boyut dağılımı şarttır. Sektörünün öncüsü olan ayırıcı ve ekipmanlarımızla bunu başarmak için ihtiyaç duyduğunuz aletleri size biz sunuyoruz.

Yıllardır yüzlerce metalürji şirketine danışmanlık yaparak başlıca şirketlerden göz alıcı bir referans listesi edinmiş bulunuyoruz.

Başlıca Uygulamalar

Kafes Süzgeci Tıkanıklığı
placeholder

Metal tozlarının elenmesindeki en büyük sorun süzgeç pervanelerinin tıkanmasıdır. Süzgeç tıkanıklığı; düşük eleme kapasitesine, tutarsız partikül özelliklerine ve süzgeç ömrünün düşmesine neden olabilir.

Önerilen ürünler: Vibrasonik Tıkanık Giderme Sistemi

Redükleme
Reduction

Metal tozları genellikle redükleme ve ezme işlemleri sonrasında elenir. Bu uygulama eleküstü, çekilmemiş partikül veya aglomeratları giderirken hassas partikül boyut dağılımını sağlar. Toz metalürji sinterleme ve presleme işlemleri de hassas partikül boyut dağılımına dayanır. Bu nedenle eleme ve ezme işlemleri sürecin temel basamaklarıdır.

Önerilen ürünler: Russell Compact ElekFinex AyırıcıHızlı Finex 22.

Atomlaştırma ve Püskürtmeli Kurutma
sieving machine for additive manufacturing

Atomlaştırılacak metal kütleleri, sprey uçlarını tıkayabilen eleküstü partiküllerin giderilmesi için taranmalıdır. Atomizasyon işleminin ardından eleküstü partiküllerin giderilmesi veya özel alaşımlarla karıştırılması için parçalara bölünmesi için tozların elenmesi gerekir.

Önerilen ürünler: Russell Compact ElekFinex AyırıcıHızlı Finex 22.

Daha detaylı bilgi edinmek ve önerilerimizi almak için Bize Ulaşın.

“Atomize etme işlemlerinde Russell Finex makinelerinin kullanımı, firmanın üretim kapasitesini 4 kattan fazla arttırdı. Eleme üniteleri, üretkenliği arttırıp tıkanıklığı önleyerek hat boyunca operasyonel verimliliklerin artmasını sağlıyor.”
Atomising Systems
Dr Paul Rose